Маєш знати: електронний підпис і новий закон про довірчі послуги
Блог 2018-11-15 17:35:04

Маєш знати: електронний підпис і новий закон про довірчі послуги

Від 7 листопада змінились умови оформлення електронного підпису відповідно до нового Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Що відбулося і чому

7 листопада 2018 року набув чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги» (далі Закон №2155). Документ покликаний запровадити в Україні модель та принципи надання електронних довірчих послуг Європейського Союзу, гармонізуючи її зі сформованою національною системою взаємодії суб’єктів у сфері електронного цифрового підпису.

Суть змін

Попри скорочення назви з «електронного цифрового підпису» на «електронний підпис», останній залишається для бізнесу надійним ключем у світ цифрового обміну документів.

Одне з головних положень Закону №2155 − взаємне визнання українських та іноземних сертифікатів відкритих ключів та електронних підписів.

Законодавець також обіцяє, що впровадження змін не лише розширить можливості користувачів, а й буде безболісним. Щоправда, поступово з’являтимуться нові терміни: кваліфікований електронний підпис (КЕП) або електронний підпис (ЕП) замість ЕЦП.

Відтепер акредитовані установи, уповноважені видавати е-підпис, називаються кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг.

До слова, ТОВ «ЦСК «Україна» здійснює оформлення електронних підписів згідно до нових положень чинного законодавства та внесений до списку «Кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг»

Отримуємо/поновлюємо е-підпис по-новому

Традиційно громадяни, представники юросіб та ФОП можуть отримати електронний підпис разом із фаховою консультацією в мережі крамниць електронних послуг «Твій час» протягом 10 хвилин і по всій Україні.

Звертаємо увагу, що відповідно до змін оформити вперше чи поновити ЕП можна лише за особистої присутності кожного із підписантів та за наявності необхідного комплекту документів.

У разі якщо прибути особисто для оформлення вперше або ж поновлення ЕП неможливо, в нагоді стане замовлення виїзду спеціаліста в Києві.

Якщо маєте ЕЦП з актуальним терміном дії

У такому разі його можна використовувати до кінця терміну. Ближче до закінчення можна скористатися послугою автопродовження в програмі M.E.Doc та веб-сервісі СОТА, без збору комплекту документів та у три простих кроки:

  • сплатити рахунок
  • відправити заявку
  • підписати її своїм дійсним електронним підписом.

Важливо: автоматичне продовження дії сертифікатів можливе за умови, якщо не відбулося змін у даних, внесених у сертифікат, зберігся секретний ключ до сертифіката та пароль до нього.

Ознайомитися з детальним переліком документів відповідно до конкретного заявника можна за посиланням на сайті Центру сертифікації ключів «Україна»: комплект документів.

Блог
Правила роботи під час "червоного" рівня карантинних обмежень
Блог 2021-12-15 11:51:15
Шановні клієнти, повідомляємо вам, що з потраплянням Києва до червоної зони  карантину робота не зупиняється — бізнес продовжує працювати, а...
Графік роботи крамниць “Твій час” під час карантину
Блог 2020-04-06 10:24:22
Шановні клієнти! Ми дбаємо про здоров’я ваше та наших співробітників. Т...